Sklep żeglarski Warszawa, styl morski, modele żaglowców, sekstant, busola, luneta  Sklep żeglarski Warszawa, morskie antyki, żeglarskie prezenty, model żaglowca, koła sterowe, klepsydry, zegar słoneczny  Zdjęcia żeglarskie, galeria zdjęć morskich, zdjęcia plaż i portów Bałtyku, zdjęcia łodzi jachtów, kutrów, zdjęcia z wakacji, fotografie z rejsów, fotografie  mórz, jezior, Mazur, zdjęcia żaglowców i żeglarstwa  modele żaglowców, kompas, teleskop, sekstant, dzwon okrętowy, styl morski, żeglarskie

Kryteria wyszukiwania

×
2 lata lub mniej
3 - 4 lata
5 - 6 lat
7 - 8 lat
9 - 10 lat
więcej niż 10 lat
mniej niż 10 m
10 - 12 m
13 - 15 m
16 - 18 m
więcej niż 18 m
4 koje lub mniej
5 - 6
7 - 8
9 - 10
11 lub więcej koi
1 kabina
2 kabiny
3 kabiny
4 kabiny
5 kabin
6 lub więcej kabin
1 toaleta
2 toalety
3 toalety
4 toalety
5 lub więcej toalet
jacht
jacht luksusowy
katamaran
jacht motorowy
barka
guleta
ubezpieczenie kaucji
tylko on-line
tylko promocje

Tajwan - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Tajwan Miejsce z cudowną przyrodą, pięknymi jeziorami między malowniczymi górami, skalistym wybrzeżem oraz parkami narodowymi pełnymi niesamowitych skalnych formacji.

Tajwan (Republika Chińska) Państwo nieuznawane przez większość społeczności międzynarodowej, leżące w południowo-wschodniej Azji na wyspie Tajwan (dawniej Formoza) u wybrzeży Chińskiej Rrpubliki Ludowej. Tajwan składa się z dużej wyspy zwanej Tajwanem i 21 przybrzeżnych wysp wchodzących w skład Archipelagu Peskadorów.

Tajwan cechuje się stosunkowo ciepłym klimatem - temperatury na ogół są wysokie, jeśli chodzi o tereny nizinne i przedgórza. Zimą średnie temperatury wynoszą 15 °C (na południu temperatury dochodzą do 20 °C), latem jest gorąco i średnie temperatury wynoszą 28 - 30 °C. Jednocześnie Tajwan jest bardzo wilgotną i deszczową wyspą. Największe opady notuje się latem, podczas gdy zimy są suche i słoneczne. Charakterystyczną cechą klimatu są huragany, które w Azji są nazywane tajfunami. Okres występowania tajfunów przypada na koniec lata i początek jesieni. Tajwan rocznie nawiedza od trzech do czterech tajfunów.

Stolicą wyspy jest miasto Tajpej, które przyciąga miłośników sztuki orientalnej z całego świata. Warte odwiedzenia jest National Palace Museum, z wielkimi zbiorami sztuki chińskiej, ocalonymi z Zakazanego Miasta. Warto odwiedzić również mauzoleum powstałe po śmierci prezydenta Chiang Kai-sheka. W stolicy znajduje się także jeden z najsłynniejszych na świecie wieżowców, Taipei 101. Budynek nawiązujący wyglądem do bambusowej tyczki, 101 pięter, a piętrowe windy wjeżdżają na górę z prędkością 60 km/h. Na 89 oraz 91 piętrze znajdują się platformy widokowe. Drapacz chmur posiada specjalną konstrukcję chroniącą przed trzęsieniami ziemi i tajfunami.

Zwiedzając Tajpej warto wybrać się na jeden z nocnych targów, najpopularniejsze to Shilin i Hwahsi. To znajdujące się pośród wąskich uliczek skupiska sklepików, handlarzy i restauracyjek, tętniące życiem do późnych godzin nocnych.

Jednak bogactwo Tajwanu to przyroda. Połowa obszaru Tajwanu pokryta jest lasem. Najpiękniejsza roślinność występuje w górach – wiecznie zielone drzewa, lasy bambusowe i palmy. Do najbardziej atrakcyjnych przyrodniczo miejsc należą Yangmingshan – park z licznymi źródłami siarczanowymi, jeziorami i rzekami (oddalony od Tajpej ok. 40 minut jazdy autobusem); Wulai z gorącymi źródłami i wodospadami oraz Sitou – leśny park rekreacyjny z bardzo bogata roślinnością.

Ciekawostki i porady

- Wyspa jest terenem intensywnej aktywności sejsmicznej - niewielkie wstrząsy (do 5 stopni) występują na porządku dziennym. Ulewne deszcze podczas tajfunów (nawet do 1000 mm w ciągu doby), które najczęściej występują od kwietnia do października, powodują osuwanie się ziemi, gwałtowny przybór wód w potokach i rzekach oraz powodzie. Podczas tajfunu nie należy wychodzić na zewnątrz, bądź w przypadku konieczności wyjścia - zachować szczególne środki ostrożności z uwagi na obfite deszcze i bardzo silne wiatry. Zaleca się słuchanie komunikatów nadającej w języku angielskim miejscowej stacji radiowej International Community Radio Taiwan (ICRT) - FM 100,7 MHz (Tajpej i Kaohsiung), FM 100,1 MHz (Taichung), FM 100,8 MHz (Chiayi), bądź online.

- Utrata paszportu powinna być zgłaszana na posterunku policji w miejscu, gdzie miało miejsce zdarzenie, a następnie w Warszawskim Biurze Handlowym w Tajpej, gdzie można starać się o wydanie nowego dokumentu paszportowego. W ramach działalności konsularnej WBH upoważnione jest m.in. do pełnej opieki konsularnej nad obywatelami polskimi przebywającymi na Tajwanie, wydawania paszportów (biometrycznych i tymczasowych), wydawania wiz dla obcokrajowców, legalizacji dokumentów oraz pozostałych czynności z zakresu obywatelstwa i stanu cywilnego.

- Obowiązujący na Tajwanie kodeks karny przewiduje wyjątkowo surowe kary (z karą śmierci włącznie) za przemyt, handel oraz posiadanie substancji odurzających (narkotyków).

- Tajwan jest miejscem bardzo bezpiecznym, o niskiej przestępczości pospolitej. Nie odnotowano tutaj dotychczas ataków terrorystycznych. Tajwańczycy są ogólnie uprzejmi i uczciwi, z bardzo pozytywnym nastawieniem do obcokrajowców.

- W lokalnych wydziałach policji działają sekcje dla cudzoziemców, które zatrudniają funkcjonariuszy mówiących po angielsku; numery telefonów w większych miastach Tajwanu: Tajpej (02) 25566007, Kaoshiung (07) 2154342, Tainan (06) 2229704, Taichung (04) 3273875, Taitung (089) 334756, Pingtung (08) 7336283.