Sklep żeglarski Warszawa, styl morski, modele żaglowców, sekstant, busola, luneta  Sklep żeglarski Warszawa, morskie antyki, żeglarskie prezenty, model żaglowca, koła sterowe, klepsydry, zegar słoneczny  Zdjęcia żeglarskie, galeria zdjęć morskich, zdjęcia plaż i portów Bałtyku, zdjęcia łodzi jachtów, kutrów, zdjęcia z wakacji, fotografie z rejsów, fotografie  mórz, jezior, Mazur, zdjęcia żaglowców i żeglarstwa  modele żaglowców, kompas, teleskop, sekstant, dzwon okrętowy, styl morski, żeglarskie

Kryteria wyszukiwania

×
2 lata lub mniej
3 - 4 lata
5 - 6 lat
7 - 8 lat
9 - 10 lat
więcej niż 10 lat
mniej niż 10 m
10 - 12 m
13 - 15 m
16 - 18 m
więcej niż 18 m
4 koje lub mniej
5 - 6
7 - 8
9 - 10
11 lub więcej koi
1 kabina
2 kabiny
3 kabiny
4 kabiny
5 kabin
6 lub więcej kabin
1 toaleta
2 toalety
3 toalety
4 toalety
5 lub więcej toalet
jacht
jacht luksusowy
katamaran
jacht motorowy
barka
guleta
ubezpieczenie kaucji
tylko on-line
tylko promocje

Japonia - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Japonia Japonia – kraj kojarzony z sushi, samurajami (i gejszami), uzależnieniem od komiksów i bardzo szybkimi pociągami. Archipelag wysp i wysepek ciągnących się wzdłuż wschodnich wybrzeży Azji i tworzących łuk długości prawie 3 tys. km (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”). Z bardzo dobrze rozwiniętą linią brzegową, pełną półwyspów i zatok.

Japonia – kraj kojarzony z sushi, samurajami (i gejszami), uzależnieniem od komiksów i bardzo szybkimi pociągami. Archipelag wysp i wysepek ciągnących się wzdłuż wschodnich wybrzeży Azji i tworzących łuk długości prawie 3 tys. km (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”). Z bardzo dobrze rozwiniętą linią brzegową, pełną półwyspów i zatok.

Archipelag składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu (97% obszaru lądowego) oraz 6848 mniejszych wysp. Na południowym zachodzie, poprzez Morze Wschodniochińskie, Japonia graniczy z Chinami, na zachodzie Morze Japońskie oddziela kraj od obu Korei oraz Rosji. Na północy cieśnina Sōya (La Perouse’a) oddziela Japonię od rosyjskiej wyspy Sachalin, a cieśnina Nemuro (Kunaszyrska) od Wysp Kurylskich, których południowa część stanowi terytorium sporne z Rosją. Od wschodu i południa kraj oblewają wody Oceanu Spokojnego, a wzdłuż wybrzeży ciągnie się głęboki Rów Japoński (rów tektoniczny).

Japonia jest położona na styku płyt tektonicznych, w obrębie „ognistego pierścienia Pacyfiku”. Stałym więc zagrożeniem są trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów i fale tsunami. W sierpniu i wrześniu nad archipelag nadchodzą tajfuny powstające na zachodnim Pacyfiku. Jednak wbrew niepokojącym informacjom klimatycznym nie należy zbytnio się martwić, bowiem jednocześnie Japończycy to nacja z najdłuższą średnią życia. Japonia znajduje się na 10. miejscu pod względem liczby zaludnienia.

Wyspy Japońskie stanowią nawodną część potężnego łańcucha górskiego, który wznosi się z dna oceanu na wysokość 12 000 m. W krajobrazie Japonii dominują więc góry i wyżyny, zajmujące około 90% obszaru, w tym część to góry wysokie. Lasy pokrywają ponad połowę powierzchni kraju. W całej Japonii rosną lasy bambusowe, dostarczające budulca i pożywienia (korzenie są jadalne). Podobnie w całym kraju rosną drzewa wiśni sakura oraz śliwy, których wiosenne kwitnienie przyciąga rzesze ludzi na tradycyjne hanami.

Największe atrakcje turystyczne Japonii to:

- Itsukushima Jinja  – chram shintō na wyspie Itsukushima w mieście Hatsukaichi (prefektura Hiroshima w Japonii). Znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Część budynków i przedmiotów została uznana przez rząd japoński za skarby narodowe.

Chram wywodzi swoje początki z VI wieku, a w obecnej formie istnieje od 1168. Konstrukcja świątyni, opierająca się na pomostach zbudowanych nad zatoką, wiąże się z dawnym statusem wyspy jako świętej ziemi. W dawnych czasach przeciętni ludzie nie mogli postawić stopy na wyspie. Przybywali łodzią, przepływając pod bramą, która wydawała się pływać. Obok świątyni znajduje się scena najstarszego w Japonii teatru nō, zbudowanego w 1568 roku. Zachowanie czystości sanktuarium jest tak ważne, że aż do 1878 nie zezwalano w nim na żadne urodziny lub śmierci. Pogrzeby na wyspie są zabronione. Zmarłych przewozi się na ląd stały, aby ich tam pochować, a krewni muszą przed powrotem na wyspę odbyć obrzęd oczyszczenia, jako skażeni śmierci.

- Fushimi Inari Shrine – sanktuarium zbudowane dla bogów ryżu i sake. Bardziej znane ze ścieżki z czerwonymi bramami Torii. Miejsce to znajduje się niedaleko Kioto

- Nikko – ogromny kompleks świątyń w małej mieścinie na północ od Tokio.

- Hiroszima – miasto zniszczone bomba atomową w czasie II wojny światowej, z pięknym parkiem memoriałowym

- wyspa Kouri-jima (obok Okinawy), półwysep Kamui na Hokkaido, wybrzeże Jogasaki czy półwysep Manzamo na Okinawie.

- ogrody. Najpiękniejsze to Kairaku-en w Mito,  Kenroku-en w Kanazawa oraz Kōraku-en w Okayamie. 

Ciekawostki i porady

- Obowiązuje zakaz wwożenia żywności pochodzenia zwierzęcego - (różnego rodzaju wędlin itp. nawet, jeżeli są to produkty zakupione w sklepach bezcłowych na europejskich lotniskach ), kwiatów ( także ciętych ), owoców, roślin i nasion. Ponadto obowiązuje bezwzględny zakaz wwożenia narkotyków, stymulantów ( amfetamina, met-amfetamina ), substancji psychotropowych. Nie wolno wwozić przedmiotów imitujących monety lub banknoty papierowe, a także książek, rysunków i innych przedmiotów o treści pornograficznej, broni i amunicji.

- Uprzejmość w Japonii to podstawa.  Właściwym gestem przy powitaniu się i pożegnaniu jest ukłon. W wielu miejscach ( świątynie, restauracje, łaźnie publiczne, domy prywatne ) przed wejściem do pomieszczenia należy zdjąć obuwie.

- Japonia położona jest w aktywnym sejsmicznie rejonie świata, stąd powszechne zjawiska trzęsienia ziemi. Występuje tu zjawisko pory deszczowej, tajfuny, zdarza się tsunami.

- Możliwość korzystania z kart kredytowych wydanych w Polsce jest ograniczona, można korzystać z karty VISA i MasterCard. Napotyka się na trudności przy płaceniu w niektórych sklepach.

[Zdjęcie: Junpei Satoh - Sennin-G, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5057568 ]