Sklep żeglarski Warszawa, styl morski, modele żaglowców, sekstant, busola, luneta  Sklep żeglarski Warszawa, morskie antyki, żeglarskie prezenty, model żaglowca, koła sterowe, klepsydry, zegar słoneczny  Zdjęcia żeglarskie, galeria zdjęć morskich, zdjęcia plaż i portów Bałtyku, zdjęcia łodzi jachtów, kutrów, zdjęcia z wakacji, fotografie z rejsów, fotografie  mórz, jezior, Mazur, zdjęcia żaglowców i żeglarstwa  modele żaglowców, kompas, teleskop, sekstant, dzwon okrętowy, styl morski, żeglarskie

Kryteria wyszukiwania

×
2 lata lub mniej
3 - 4 lata
5 - 6 lat
7 - 8 lat
9 - 10 lat
więcej niż 10 lat
mniej niż 10 m
10 - 12 m
13 - 15 m
16 - 18 m
więcej niż 18 m
4 koje lub mniej
5 - 6
7 - 8
9 - 10
11 lub więcej koi
1 kabina
2 kabiny
3 kabiny
4 kabiny
5 kabin
6 lub więcej kabin
1 toaleta
2 toalety
3 toalety
4 toalety
5 lub więcej toalet
jacht
jacht luksusowy
katamaran
jacht motorowy
barka
guleta
ubezpieczenie kaucji
tylko on-line
tylko promocje

Hongkong - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Hongkong Miejsce, gdzie Wschód styka się z Zachodem i gdzie panuje niemal największa na świecie gęstość zaludnienia. Kolorowy, pełen festiwali i mimo ciasnej zabudowy także pełen zieleni i parków.

Hongkong - specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej, znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Chin, nad Morzem Południowochińskim. Zajmuje półwysep Koulun oraz liczne przybrzeżne wyspy. Największe z wysp to: Lantau (147,16 km²), Hongkong (80,5 km²) oraz Nanya Dao (13,74 km²). Wyspa Hongkong jest położona na Morzu Południowochińskim, przy ujściu Rzeki Perłowej (Zhu Jiang). Cieśniną oddzielającą wyspę od półwyspu jest Port Wiktorii, jeden z najgłębszych portów świata. Nowe Terytoria zajmują około 200 przybrzeżnych wysp i wysepek. Cały okręg liczy 234 wyspy.

W krajobrazie Hongkongu dominują pagórki, często ze stromymi zboczami. Najwyższym szczytem jest Tai Mo Shan, osiągający 958 m n.p.m. Niziny zajmują północno-zachodnią część półwyspu. Na całej powierzchni 1104 km² mniej niż 25% jest zajętych przez zabudowę. Resztę zajmują parki i rezerwaty przyrody.

Klimat Hongkongu jest zwrotnikowy, monsunowy. W zimie jest zimno i sucho, latem gorąco i wilgotno, a jesienią ciepło, słonecznie i sucho. Sporadycznie występują tajfuny.

Miasto Hongkong jest siedzibą wielu wielonarodowych organizacji, banków i firm a także centrum ruchu turystów, przyjeżdżających tu z całego świata głównie do sklepów wolnocłowych. W mieście przeważa nowoczesna zabudowa - jednym z najwyższych i najbardziej rozpoznawalnych budynków jest siedziba Bank of China Tower, autorstwa I. M. Pei. Budynek ten wywołał liczne kontrowersje, bowiem podczas jego budowy okazało się, że nie jest zgodny z powszechnie stosowanymi w budownictwie chińskim zasadami feng shui, gdyż miał ostre kąty.

W Hongkongu odbywają się liczne barwne święta i festiwale. Do najbardziej znanych należy chiński Nowy Rok, Święto Smoczych Łodzi, Święto Duchów, Święto Środka Jesieni, Qingmingjie czy zimowe przesilenie dnia z nocą.

Warto zobaczyć półwysep Kowloon a na nim tamtejszą Aleję Gwiazd z widokiem na las wieżowców na tle wzgórz wyspy Hongkong. Kolejna atrakcja to Świątynia Dziesięciu Tysięcy Buddów oraz Sik Sik Yuen Wong Tai Sin – świątynia taoistyczna poświęcona bogu Wong, która stała się miejscem kultu trzech wyznań: taoizmu, buddyzmu i konfucjanizmu. To kultura chińska w pigułce: numerologia, wróżby, kalendarz księżycowy, feng shui, kult przodków i legendy, a w podziemnym przejściu koło świątyni swoje gabinety mają wróżbici.

Wzgórze Wiktorii na wyspie Hong Kong, ze wspaniałą panoramą miasta oraz Świątynią Man Mo wzniesioną na cześć bogom: literatury- Man i wojny- Mo. Oprócz tego warto odwiedzić Soho – barwną dzielnicę ciągnąca się wzdłuż najdłuższych na świecie ruchomych schodów, które rano zwożą do pracy mieszkańców wzgórz, by popołudniu jechać już wyłącznie w górę. W zatoce po drugiej stronie wzgórz wyspy znajduje się miła wioska Stanley , gdzie można odpocząć od zgiełku miasta.  Lubiący aktywność fizyczna na pewno z chęcią zapoznają się z 50 kilometrową trasą trekkingowi, która biegnie przez 5 parków krajobrazowych.

Wyspa Lantau: tu znajduje się Wielki Budda, podobno największy na świecie posąg Buddy na świeżym powietrzu  (34 metry wysokości i waży ponad 250 ton)Warta odwiedzin jest też wioska rybacka Tai O –na palach, przepleciona siatką wodnych kanałów, którymi suną łodzie. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć różowe delfiny żyjące w zatoce. Sama wioska to chiński folklor w niezaburzonej postaci- niezwykły kontrast z nowoczesnym miastem. W kartach lokalnych restauracji ryby i owoce morza niemal prosto z wody.

Czarter jachtów w Hongkongu odbywa się z mariny Heba Haven.

Ciekawostki i porady

- Paszport osoby przyjeżdżającej do Hongkongu musi pozostawać ważny co najmniej przez 1 miesiąc po upływie zakładanego okresu jej pobytu w Hongkongu. Natomiast paszport osób, które jedynie zatrzymują się w Hongkongu w tranzycie do niektórych miejsc regionu, jak np. Tajwan, Filipiny czy Indonezja musi pozostawać ważny przez co najmniej 6 miesięcy.

- W wielu miejscach publicznych i we wszystkich lokalach gastronomicznych obowiązuje zakaz palenia papierosów, którego złamanie grozi wysokimi grzywnami, a nawet aresztem, podobnie surowo karane jest śmiecenie w miejscach publicznych.

- W Hongkongu obowiązuje lewostronny ruch kołowy. Prawo jazdy polskie ani międzynarodowe nie są honorowane. Na szczęście Hongkong posiada bardzo dobrze rozwiniętą i zorganizowaną sieć komunikacji publicznej, włączając w to rozbudowaną sieć metra, autobusy, minibusy, tramwaje i promy. Taksówki są stosunkowo niedrogie, jednak pamiętać należy, że dodatkowa opłata pobierana jest od klienta za przejazd autostradą, tunelami i mostami, a także za każdą sztukę bagażu umieszczoną w bagażniku samochodu.

- Dobrym posunięciem jest wykupienie zbliżeniowej karty Octopus, która po zasileniu odpowiednią kwotą (wielokrotność 50 HKD), służy również jako środek płatniczy w wielu sklepach sieciowych, jak również niektórych barach i restauracjach. Kartę można zasilać na stacjach metra oraz we wszystkich punktach handlowych akceptujących płatności tą kartą.

- W Hongkongu można znaleźć wiele domów towarowych, w których sprzedaje się lekarstwa medycyny tradycyjnej. Największa koncentracja tego typu sklepów jest w Sheung Wan. Można tam kupić nie tylko lekarstwa i zioła, lecz również suszone zwierzęta.